Flitreler
Kapat

Kargo & İade

Teslimat,İptal ve İade

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren 5 işgünü içerisinde kargoya verilir. 

Faturalarınız da ürün ile beraber elinize ulaşacaktır.

Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda kargo sorumlusu sizin için kargo şirketinin telefon numarasını ve şube adresini içeren bir haber formu bırakacaktır. 
Sitemizdeki kargo fiyatları ürünlerin DESİ'lerine göre hesaplanır ve size en uygun kargo ücreti sistem tarafından hesaplanarak ödeme sayfasında görüntülenir.

 
Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?
 

Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları, ( Yurtiçi ve Aras Kargo) Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadir yada extra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.

 

 

 • Kredi Kartı ile Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

1- Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız aynı gün içerisinde müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz “0 312 434 5488" veya bu konu ile ilgili “info@hacettepe.web.tr” adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Eğer siparşiniz kargoya verilmiş ise kargo ücreti kesilerek sipariş bedeli iade edilecektir.
2- Siparişinizdeki ürünlerin temin edilemediği durumlarda müşteri konuyla bilgilendirilir. Müşteri talep ederse yerine ikame ürünler gönderilir, kısmı iade yapılır veya tümüyle sipariş iptal edilir, ürün bedeli iade edilir. 
3- Kredi kartı tutarlarının iadesinde iptal işlemi talep anında hemen yerine getirilir. İşlemin hesabınıza yansıma süresi Bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

 • Havale ile Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

1- Havale yolu ile yapılan siparişlerin 15 gün içerisinde ödemesi yapılmaz ise, sipariş otomatik olarak iptal edilir.
2- Tedarik sürecindeki iptallerde kredi kartındaki süreçler izlenir.

 • Kapıda Ödeme Sistemi ve Ön Sipariş Yöntemiyle Yapılan Alışverişlerde Sipariş İptali

Kapıda ödeme yöntemi ile yapılan siparişlerde onaylanan siparişler müşteriye gönderilir. Müşteriye kargo şirketi tarafından paketi teslim edilirken ödemenin tamamı (ürünlerin bedeli, kargo bedeli, kapıda ödeme ek hizmet bedeli v.b.) NAKİT olarak tahsil edilir. Müşteri bu esnada ürünleri almayı kabul etmez ve geri iadesini isterse, KARGO BEDELİ ve KAPIDA ÖDEME EK HİZMET bedelini www.hacettepe.web.tr'ye ödemekle yükümlüdür. Bu ödemeyi yaptıktan sonra müşterinin bu siparişi İPTAL edilir. Ön Sipariş Yöntemi ile yapılan alışverişlerde ise sipariş gönderilmeden önce bize ulaşarak iptal edebilir, eğer siparişiniz gönderildi ise iptal veya iade etmek istenirse müşteri KARGO BEDELİNİ (Hem gidiş,hem dönüş) ödemekle yükümlüdür.

 • 18 yaşından küçük kişiler www.hacettepe.web.tr'den alışveriş yapamaz.
 • www.hacettepe.web.tr tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitaplarda %8, diğer ürünlerde %18’dir.
 • Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 • Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı www.hacettepe.web.tr taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kopyalanabilen (cd, dvd v.b) için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin hacettepe.web.tr'ye ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
 • Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.
 • Hiçbir şekilde sitemizde ve altyapısında kredi kartı bilgilerinize ait bilgiler tutulmamaktadırHer yeni alışverişinizde bu bilgiler size tekrar sorulmakta ve sadece işleminizin onaylanması için seçmiş olduğunuz ilgili Bankanın sanalpos alanına gönderilmektedir.
 • Müşteri, www.hacetttepe.web.tr internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www.hacettepe.web.tr dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
 • Bu gizlilik ilkeleri Hacettepe Kitapçılık Yayıncılık Ltd.Şti. tarafından, www.hacettepe.web.tr'nin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler www.hacettepe.web.tr web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.
 • IP adresiniz sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.
 • Sitemizde alışveriş sepetinizin takibi ve aynı reklamların ard arda görülmesinin engellenmesi için Cookie`lerden yararlanılmaktadır. Cookie`lerden size ilgi alanlarınız doğrultusunda içerik sunulması ve tekrar tekrar şifre girmemeniz için şifrenizin saklanması gibi konularda yararlanılmaktadır.
 • Sitemizin üye kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, e-postal adresi ......gibi), istatiksel bilgilerini (yaş, meslek gibi) ve kişiye özel bilgilerini (T.C. Kimlik Numarası.... vb.) girmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımıza, firmamız hakkında bilgi ve kampanya haberleri ve materyallerini göndermek için kullanmaktayız. Sitemizde verdiğiniz kişisel ve iletişim bilgileriniz 3. şahışlarla paylaşılmamaktadır. Verdiğiniz bilgilerin gizliliğinin korunması kurumumuzun güvencesindedir. 
 • İletişim bilgileri ayrıca sizlerle iletişime geçmemiz gerektiğinde kullanılacaktır. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde toplanmaktadır. 
 • www.hacettepe.web.tr alışverişlerinizde güvenliğinizi sağlamak için sürekli olarak yenilenen teknolojileri uygulamaktadır, kredi kartı numaranızı, şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi saklamaz. Ödeme aşamasında Kredi Kartı ile ilgili işlemleriniz Banka tarafında gerçekleştirilir. Bu yüzden her alışverişinizde yeniden kredi kartı bilgilerinizi girmenizi talep ediyoruz.


1- Aksi belirtilmediği sürece site içerisinde yer alan yazılı ve görsel materyallerin telif hakkı www.hacettepe.web.tr'ye aittir. Bu materyallerin kopyalanması ancak izne bağlıdır. 

2- Web sitesinden yararlanma sorumluluğu kullanıcıya aittir. Web sitesi içerisinde yer alan bilgiler genel teamüller doğrultusunda oluşturulmuştur. Web sitesinde yer alan bilgilerle kullanıcının yapacağı işlemler sonucunda uğrayacağı zararlardan dolayı kampanyakitaplar.com sorumlu kabul edilemez. 

3- Üçüncü bir siteye www.hacettepe.web.tr tarafından verilen veya başka sitelerde yer alan bağlantılarının güvenliğini www.hacettepe.web.tr kabul etmez. Bu sitelere erişimde kullanıcının uğrayacağı zarar ve ziyandan dolay www.hacettepe.web.tr sorumlu tutulamaz. 


4- Yayınlanan içeriğin kesintiye uğramasından, gecikmesinden veya hatalı olmasından dolayı www.hacettepe.web.tr hiçbir şekilde sorumlu değildir. 


5- www.hacettepe.web.tr yukarıda yer alan bu maddeleri haber verme zorunluluğu olmadan değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

 • Sipariş veren müşterilerimiz yukarıda belirtilen hususları kabul etmiş sayılır.
 • www.hacettepe.web.tr ("Web Sitesi") sitesine eriştiğinizde ve alışverişinizi tamamladığınız anda yukarıdaki hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve bağlı kalacağınızı kabul ve beyan etmiş olmaktasınız.